Сан-Жуліа́-да-Рамі́с () - місто, розташоване в Автономній області Каталонія в Іспанії. Знаходиться у районі (кумарці) Жирунес провінції Жирона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі баґарії Жирона.

Населення

Населення міста (у 2007 р.) становить 2 866 осіб (з них менше 14 років - 16,9%, від 15 до 64 - 70,7%, понад 65 років - 12,4%). У 2006 р. народжуваність склала 32 осіб, смертність - 17 осіб, приріст населення склав 15 осіб. У 2001 р. активне населення становило 1.043 осіб, з них безробітних - 53 осіб. Серед осіб, які проживали на території міста у 2001 р., 1.621 осіб народилися в Каталонії (з них 1.226 осіб у тому самому районі, або кумарці), 429 осіб приїхало з інших областей Іспанії, а 48 осіб приїхало з-за кордону. Університетську освіту має 8,6 % усього населення. У 2001 р. нараховувалося 677 домогосподарств (з них 14,8% складалися з однієї особи, 22,9% з двох осіб, 22,6% з 3 осіб, 24,7% з 4 осіб, 9,6% з 5 осіб, 4,3 % з 6 осіб, 0,9% з 7 осіб, 0,3% з 8 осіб і 0% з 9 і більше осіб). Активне населення міста у 2001 р. працювало у таких сферах діяльності : у сільському господорстві - 3,9%, у промисловості - 21,7%, на будівництві - 14,5% і у сфері обслуговування - 59,8%. У муніципалітеті або у власному районі (кумарці) працює 710 осіб, поза районом - 700 осіб.

Безробіття

У 2007 р. нараховувалося 74 безробітних (у 2006 р. - 52 безробітних), з них чоловіки становили 36,5%, а жінки - 63,5%.

Економіка

Промислові підприємства

Промислові підприємства міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Енергетичні та водні ресурси 2,9% 2,6% Хімія та метали 17,6% 12,8% Переробка металів 41,2% 48,7% Продукти харчування 8,8% 7,7% Текстиль 5,9% 7,7% Виробництво меблів, видання 17,6% 15,4% Інше 5,9% 5,1% Усього підприємств 34 39  

Роздрібна торгівля

Підприємства роздрібної торгівлі міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Продукти харчування 28,6% 29,2% Одяг та взуття 14,3% 12,5% Товари для дому 10,7% 8,3% Книги та періодичні видання 3,6% 4,2% Промислова хімічна продукція 10,7% 12,5% Продукція, пов'язана з транспортними засобами 25,0% 20,8% Інше 7,1% 12,5% Усього підприємств 28 24  

Сфера послуг

Підприємства міста, що працюють у сфері послуг, за діяльністю Рік 2002 р. 2001 р. Гуртова торгівля 24,8% 27,1% Готелі та готельний бізнес 18,1% 15,6% Транспорт та зв'язок 21,9% 21,9% Посередницькі фінансові послуги 1,9% 2,1% Послуги підприємствам 4,8% 4,2% Послуги фізичним особам 21,0% 20,8% Нерухомість та ін. 7,6% 8,3% Усього підприємств 105 96  

Житловий фонд

У 2001 р. 2,2% усіх родин (домогосподарств) мали житло метражем до 59 м², 19,8% - від 60 до 89 м², 39,9% - від 90 до 119 м² і 38,1% - понад 120 м².З усіх будівель у 2001 р. 23% було одноповерховими, 70,6% - двоповерховими, 5,2 % - триповерховими, 0,7% - чотириповерховими, 0,5% - п'ятиповерховими, 0% - шестиповерховими, 0% - семиповерховими, 0% - з вісьмома та більше поверхами.

Автопарк

Автомобілі, зареєстровані у місті, за призначенням Рік 2006 р. 2005 р. Приватні автомобілі 61,3% 60,4% Мотоцикли 9,9% 10,1% Вантажівки 23,0% 23,9% Трактори 1,1% 1,1% Автобуси та ін. 4,6% 4,4% Усього автомобілів 2.474 шт. 2.369 шт.  

Вживання каталанської мови

У 2001 р. каталанську мову у місті розуміли 99,1% усього населення (у 1996 р. - 98,8%), вміли говорити нею 90% (у 1996 р. - 89,4%), вміли читати 90,2% (у 1996 р. - 86,1%), вміли писати 79,8 % (у 1996 р. - 60,2%). Не розуміли каталанської мови 0,9%.

Політичні уподобання

У виборах до Парламенту Каталонії у 2006 р. взяло участь 1.249 осіб (у 2003 р. - 1.279 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Вибори до Парламенту Каталонії Рік 2006 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 38,1% 38,8% Соціалістична партія Каталонії (PSC) 22,7% 25,1% Народна партія (PP) 5,4% 5,3% Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 7% 4,5% Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 23,2% 24,3% Громадянська партія (C's) 1,0% 0,0% Інші 2,6% 2%  

У муніципальних виборах у 2007 р. взяло участь 1.470 осіб (у 2003 р. - 1.303 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Муніципальні вибори Рік 2007 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 38,8% 38,0% Соціалістична партія Каталонії (PSC) 31,3% 45,2% Народна партія (PP) 3,1% 0,0% Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 9,9% 0,0% Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 8,1% 0,0% Громадянська партія (C's) 0,0% 0,0% Інші 8,8% 16,8%  

Історія та культура

Посилання

Дані Інституту статистики Каталонії