Бе́рга (, вимова літературною каталанською ) — муніципалітет, розташований в Автономній області Каталонія, в Іспанії. Код муніципалітету за номенклатурою Інституту статистики Каталонії — 80229. Знаходиться у районі (кумарці) Баргаза (коди району — 14 та BD) провінції Барселона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі Баґарії (округи) Центральна Каталонія.

Назва муніципалітету Назва муніципалітету походить з лігурійського «berga», що означає «узвишшя».

Населення Населення міста (у 2007 р.) становить 16.596 осіб (з них менше 14 років — 12,9 %, від 15 до 64 — 66,2 %, понад 65 років — 20,9 %). У 2006 р. народжуваність склала 167 осіб, смертність — 165 осіб, зареєстровано 67 шлюбів. У 2001 р. активне населення становило 6.688 осіб, з них безробітних — 554 особи.Серед осіб, які проживали на території міста у 2001 р., 11.502 народилися в Каталонії (з них 9.175 осіб у тому самому районі, або кумарці), 2.342 особи приїхали з інших областей Іспанії, а 834 особи приїхали з-за кордону. Вищу освіту має 10,2 % усього населення. У 2001 р. нараховувалося 5.618 домогосподарств (з них 23,5 % складалися з однієї особи, 29,6 % з двох осіб,22,8 % з 3 осіб, 17,3 % з 4 осіб, 4,7 % з 5 осіб, 1,2 % з 6 осіб, 0,4 % з 7 осіб, 0,2 % з 8 осіб і 0,1 % з 9 і більше осіб).Активне населення міста у 2001 р. працювало у таких сферах діяльності: у сільському господарстві — 2 %, у промисловості — 21,8 %, на будівництві — 16,8 % і у сфері обслуговування — 59,4 %. У муніципалітеті або у власному районі (кумарці) працює 5.368 осіб, поза районом — 2.270 осіб.

Доходи населення У 2002 р. доходи населення розподілялися таким чином :

Доходи населення за статтями доходів Рік 2002 р. 2001 р. Заробітна платня 56,2 % 57,6 % Доходи від ведення бізнесу 22,2 % 20,7 % Соціальна допомога 21,5 % 21,8 %  

Безробіття У 2007 р. нараховувалося 673 безробітних (у 2006 р. — 666 безробітних), з них чоловіки становили 34,2 %, а жінки — 65,8 %.

Економіка У 1996 р. валовий внутрішній продукт розподілявся по сферах діяльності таким чином :

Валовий внутрішній продукт Рік 1996 р. 1991 р. Сільське господарство 0,5 % 0 % Промисловість 17,7 % 0 % Будівництво 14,8 % 0 % Послуги 67 % 0 %  

Підприємства міста

Промислові підприємства

Промислові підприємства міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Енергетичні та водні ресурси 3,8 % 3,6 % Хімія та метали 9,6 % 9 % Переробка металів 23,1 % 24,3 % Продукти харчування 10,6 % 9,9 % Текстиль 25 % 26,1 % Виробництво меблів, видання 24 % 24,3 % Інше 3,8 % 2,7 % Усього підприємств 104 111  

Роздрібна торгівля

Підприємства роздрібної торгівлі міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Продукти харчування 31,3 % 32,3 % Одяг та взуття 23,2 % 21,6 % Товари для дому 15,4 % 15,2 % Книги та періодичні видання 4,3 % 4,5 % Промислова хімічна продукція 6,1 % 6,2 % Продукція, пов'язана з транспортними засобами 2,9 % 2,8 % Інше 16,8 % 17,4 % Усього підприємств 345 356  

Сфера послуг

Підприємства міста, що працюють у сфері послуг, за діяльністю Рік 2002 р. 2001 р. Гуртова торгівля 9,4 % 9,8 % Готелі та готельний бізнес 19,9 % 19,5 % Транспорт та зв'язок 16,1 % 16 % Посередницькі фінансові послуги 3,9 % 3,8 % Послуги підприємствам 7,8 % 7,8 % Послуги фізичним особам 32,3 % 31,9 % Нерухомість та ін. 10,6 % 11,2 % Усього підприємств 564 580  

Житловий фонд

У 2001 р. 4,7 % усіх родин (домогосподарств) мали житло метражем до 59 м2, 34,3 % — від 60 до 89 м2, 46,1 % — від 90 до 119 м2 і 14,9 % — понад 120 м2.З усіх будівель у 2001 р. 11,5 % було одноповерховими, 37,2 % — двоповерховими, 22,3 % — триповерховими, 15,1 % — чотириповерховими, 9,5 % — п'ятиповерховими, 2,7 % — шестиповерховими, 0,8 % — семиповерховими, 0,9 % — з вісьмома та більше поверхами.

Автопарк

Автомобілі, зареєстровані у місті, за призначенням Рік 2006 р. 2005 р. Приватні автомобілі 66,2 % 66,6 % Мотоцикли 7,2 % 6,8 % Вантажівки 22,6 % 22,5 % Трактори 0,6 % 0,6 % Автобуси та ін. 3,5 % 3,5 % Усього автомобілів 11.467 шт. 11.084 шт.  

Вживання каталанської мови

У 2001 р. каталанську мову у місті розуміли 96,7 % усього населення (у 1996 р. — 98,6 %), вміли говорити нею 87,2 % (у 1996 р. — 90,3 %), вміли читати 84,9 % (у 1996 р. — 83,2 %), вміли писати 62,3 % (у 1996 р. — 60,9 %). Не розуміли каталанської мови 3,3 %.

Політичні уподобання

У виборах до Парламенту Каталонії у 2006 р. взяло участь 7.158 осіб (у 2003 р. — 8.198 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Вибори до Парламенту Каталонії Рік 2006 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 40,8 % 38,4 % Соціалістична партія Каталонії (PSC) 22 % 25,9 % Народна партія (PP) 5,4 % 6,4 % Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 6,4 % 4,2 % Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 23 % 24,1 % Громадянська партія (C's) 0,6 % 0 % Інші 2 % 1 %  

У муніципальних виборах у 2007 р. взяло участь 6.714 осіб (у 2003 р. — 7.488 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Муніципальні вибори Рік 2007 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 35,8 % 34 % Соціалістична партія Каталонії (PSC) 29,8 % 34,2 % Народна партія (PP) 5,3 % 6,7 % Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 4,1 % 4,7 % Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 8,2 % 17,5 % Громадянська партія (C's) 0 % 0 % Інші 16,8 % 2,9 %  

Історія та культура

Посилання Дані Інституту статистики Каталонії Інформація про підприємства муніципалітету Етимологія, літературна та діалектна вимова назв муніципалітетів