Са́нта-Маргарі́за-да-Монбу́й () — муніципалітет, розташований в Автономній області Каталонія, в Іспанії. Код муніципалітету за номенклатурою Інституту статистики Каталонії — 82508. Знаходиться у районі (кумарці) Анойя (коди району — 06 та AI) провінції Барселона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі Центральної баґарії (округи).
Населення Населення міста (у 2007 р.) становить 9.825 осіб (з них менше 14 років — 16,3 %, від 15 до 64 — 69,9 %, понад 65 років — 13,7 %). У 2006 р. народжуваність склала 139 осіб, смертність — 67 осіб, зареєстровано 33 шлюби. У 2001 р. активне населення становило 4.752 особи, з них безробітних — 614 осіб.Серед осіб, які проживали на території міста у 2001 р., 5.513 народилися в Каталонії (з них 4.800 осіб у тому самому районі, або кумарці), 3.324 особи приїхали з інших областей Іспанії, а 227 осіб приїхало з-за кордону. Університетську освіту має 4,1 % усього населення. У 2001 р. нараховувалося 3.047 домогосподарств (з них 13,5 % складалися з однієї особи, 26,5 % з двох осіб,23,4 % з 3 осіб, 26,1 % з 4 осіб, 8 % з 5 осіб, 1,8 % з 6 осіб, 0,5 % з 7 осіб, 0,2 % з 8 осіб і 0,1 % з 9 і більше осіб).Активне населення міста у 2001 р. працювало у таких сферах діяльності: у сільському господарстві — 1,1 %, у промисловості — 48 %, на будівництві — 14,3 % і у сфері обслуговування — 36,6 %. У муніципалітеті або у власному районі (кумарці) працює 1.036 осіб, поза районом — 3.424 особи.
Доходи населення У 2002 р. доходи населення розподілялися таким чином :
Доходи населення за статтями доходів Рік 2002 р. 2001 р. Заробітна платня 57 % 59,5 % Доходи від ведення бізнесу 19,4 % 18,4 % Соціальна допомога 23,6 % 22,1 %
Безробіття У 2007 р. нараховувалося 575 безробітних (у 2006 р. — 577 безробітних), з них чоловіки становили 27,7 %, а жінки — 72,3 %.
Економіка У 1996 р. валовий внутрішній продукт розподілявся по сферах діяльності таким чином :
Валовий внутрішній продукт Рік 1996 р. 1991 р. Сільське господарство 3,8 % 3,4 % Промисловість 29,4 % 36,6 % Будівництво 8,7 % 8,4 % Послуги 58,1 % 51,5 %
Підприємства міста
Промислові підприємства
Промислові підприємства міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Енергетичні та водні ресурси 1,3 % 1,2 % Хімія та метали 2,5 % 2,4 % Переробка металів 10,1 % 9,4 % Продукти харчування 3,8 % 3,5 % Текстиль 68,4 % 70,6 % Виробництво меблів, видання 12,7 % 11,8 % Інше 1,3 % 1,2 % Усього підприємств 79 85
Роздрібна торгівля
Підприємства роздрібної торгівлі міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Продукти харчування 48,5 % 48,5 % Одяг та взуття 16,5 % 19,8 % Товари для дому 5,8 % 6,9 % Книги та періодичні видання 0 % 0 % Промислова хімічна продукція 6,8 % 5 % Продукція, пов'язана з транспортними засобами 1,9 % 2 % Інше 20,4 % 17,8 % Усього підприємств 103 101
Сфера послуг
Підприємства міста, що працюють у сфері послуг, за діяльністю Рік 2002 р. 2001 р. Гуртова торгівля 8,3 % 8,3 % Готелі та готельний бізнес 24,3 % 27,1 % Транспорт та зв'язок 21,5 % 20,8 % Посередницькі фінансові послуги 5,6 % 5,6 % Послуги підприємствам 4,2 % 4,2 % Послуги фізичним особам 29,2 % 26,4 % Нерухомість та ін. 6,9 % 7,6 % Усього підприємств 144 144
Житловий фонд
У 2001 р. 3,4 % усіх родин (домогосподарств) мали житло метражем до 59 м2, 58,7 % — від 60 до 89 м2, 29,3 % — від 90 до 119 м2 і 8,6 % — понад 120 м2.З усіх будівель у 2001 р. 52,5 % було одноповерховими, 25,1 % — двоповерховими, 11,8 % — триповерховими, 4,1 % — чотириповерховими, 2,9 % — п'ятиповерховими, 1,8 % — шестиповерховими, 0,9 % — семиповерховими, 1 % — з вісьмома та більше поверхами.
Автопарк
Автомобілі, зареєстровані у місті, за призначенням Рік 2006 р. 2005 р. Приватні автомобілі 72,1 % 73,5 % Мотоцикли 8,6 % 8 % Вантажівки 15 % 14,5 % Трактори 1 % 0,9 % Автобуси та ін. 3,3 % 3 % Усього автомобілів 6.385 шт. 6.166 шт.
Вживання каталанської мови
У 2001 р. каталанську мову у місті розуміли 93,4 % усього населення (у 1996 р. — 91,8 %), вміли говорити нею 68,9 % (у 1996 р. — 63,7 %), вміли читати 68,9 % (у 1996 р. — 61,6 %), вміли писати 46 % (у 1996 р. — 39,4 %). Не розуміли каталанської мови 6,6 %.
Політичні уподобання
У виборах до Парламенту Каталонії у 2006 р. взяло участь 3.415 осіб (у 2003 р. — 3.914 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:
Вибори до Парламенту Каталонії Рік 2006 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 20,1 % 22,9 % Соціалістична партія Каталонії (PSC) 49,1 % 50,1 % Народна партія (PP) 9 % 10,1 % Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 7,2 % 6,3 % Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 10,4 % 8,9 % Громадянська партія (C's) 1 % 0 % Інші 3,1 % 1,6 %
У муніципальних виборах у 2007 р. взяло участь 4.108 осіб (у 2003 р. — 4.532 особи). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:
Муніципальні вибори Рік 2007 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 5,4 % 4,9 % Соціалістична партія Каталонії (PSC) 71,9 % 73,1 % Народна партія (PP) 3,7 % 5 % Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 9,6 % 8,8 % Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 9,4 % 8,2 % Громадянська партія (C's) 0 % 0 % Інші 0 % 0 %
Історія та культура
Посилання Дані Інституту статистики Каталонії Інформація про підприємства муніципалітету Етимологія, літературна та діалектна вимова назв муніципалітетів