náhľad| Divízie Majstrovstiev Európy 2016/17:
Majstrovstvá Európy v ragby mužov 2016/17 boli v poradí 46. majstrovstvá Európy v ragby mužov, ktoré organizuje Európska ragbyová asociácia (Rugby Europe). Konali sa v dňoch od 3. septembra 201621. mája 2017 za účasti 35 tímov, rozdelených do piatich výkonnostných divízií. Oproti predchádzajúcemu ročníku sa zmenil anglický názov (European nations Cup → Rugby Europe Championship), prešlo sa z 2-ročného cyklu na jednoročný (ale nie kalendárny rok) a mierne aj pozmenil aj formát súťaže, ktorý bol prijatý na kongrese Rugby Europe v júli 2015. Už po vyžrebovaní sa zo súťaže kvôli finančnej nestabilite odhlásilo družstvo Turecka. Neskôr aj Bielorusko. Titul získalo .
Tieto majstrovstvá zároveň slúžili ako kvalifikácia európskych družstiev s výnimkou Gruzínska, ktoré už malo priamy postup, na Majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku a mierne sa upravil aj bodovací systém zápasov.
Nasadenie tímov
Championship Družstvo (12.) 1. v 1A (16.) 2. v 1A (19.) 3. v 1A (22.) 4. v 1A (24.) 5. v 1A (26.) 1. v 1B
Trophy Družstvo (25.) 6. v 1A (34.) 2. v 1B (32.) 3. v 1B (30.) 4. v 1B (33.) 5. v 1B (35.) 1. v 2A
Conference 1 Sever Družstvo (57.) 6. v 1B (31.) 2. v 2A (46.) 1. v 2B (51.) 2. v 2B (63.) 1. v 2C
Conference 1 Juh Družstvo (56.) 3. v 2A (45.) 4. v 2A (61.) 5. v 2A (64.) 3. v 2B (–) 4. v 2B
Conference 2 Sever Družstvo (79.) 5. v 2B (87.) 5. v 2C (92.) 2. v 2D (100.) 4. v 2D (–) 1. v 3
Conference 2 Juh Družstvo (66.) 2. v 2C (82.) 3. v 2C (85.) 4. v 2C (75.) 1. v 2D (–) 3. v 2D
náhľad|Diagram rozdelenia divízií
Development Družstvo (97.) 5. v 2D (–) 2. v 3 (–) 3. v 3 (–) 4. v 3 Pozn: Číslo v zátvorke udáva aktuálne umiestnenie vo svetovom rebríčku World Rugby k novembru 2016.
Výsledky Championship 11. február 2017 4 000 divákov správa 3 000 divákov správa 12. február 2017 8 000 divákov správa 18. február 2017 2 500 divákov správa ? divákov správa 19. február 2017 3 300 divákov správa 4. marec 2017 4 126 divákov správa 2 000 divákov správa 7 200 divákov správa 11. marec 2017 ? divákov správa 4 500 divákov správa 12. marec 2017 ? divákov správa 19. marec 2017 ? divákov správa 2 500 divákov správa ? divákov správa
DružstvoSkóre1. 5401 +443192. 5401 +923193. 5302 +371134. 5203 −10195. 5203 −80086. 5005 −8322 postup do play-off
Trophy 24. september 2016 2 500 divákov správa 5. november 2016 1 000 divákov správa 12. november 2016 500 divákov správa 19. november 2016 3 215 divákov správa 2 057 divákov správa 26. november 2016 1 030 divákov správa 18. február 2017 2 000 divákov správa 4. marec 2017 3 500 divákov správa 11. marec 2017 1 400 divákov správa ? divákov správa 18. marec 2017 350 divákov správa 2 000 divákov správa 1. apríl 2017 4 000 divákov správa 8. apríl 2017 6 000 divákov správa 22. apríl 2017 8 000 divákov správa
DružstvoSkóre1. 5500 +142525 postup do play-off2. 5302 +653153. 5302 +181134. 5302 00125. 5104 −62266. 5005 −16300zostup do Conference 1 2017/18
Conference 1 Sever 3. september 2016 400 divákov správa 22. október 2016 450 divákov správa 5. november 2016 500 divákov správa 1 200 divákov správa 12. november 2016 1 500 divákov správa 15. apríl 2017 1 000 divákov správa 22. apríl 2017 450 divákov správa 29. apríl 2017 ? divákov správa 6. máj 2017 320 divákov správa 1 200 divákov správa
DružstvoSkóre1. 4400 +132319postup do play-off o Trophy 2017/182. 4301 +482143. 4202 −42194. 4103 −70265. 4004 −6811zostup do play-out o Conference 2 1 2017/18
Juh 22. október 2016 400 divákov správa 29. október 2016 ? divákov správa 1 000 divákov správa 5. november 2016 1 700 divákov správa 12. november 2016 500 divákov správa 11. február 2017 ? divákov správa 8. apríl 2017 700 divákov správa 22. apríl 2017 1 500 divákov správa 29. apríl 2017 1 500 divákov správa 6. máj 2017 500 divákov správa
DružstvoSkóre1. 4400 +98317postup do play-off o Trophy 2017/182. 4301 +352143. 4211 +272124. 4103 −119045. 4004 −4122zostup do play-out o Conference 2 1 2017/18
Conference 2 Sever 1. október 2016 200 divákov správa 8. október 2016 ? divákov správa ? divákov správa 22. október 2016 300 divákov správa 500 divákov správa 22. apríl 2016 ? divákov správa 500 divákov správa 29. apríl 2016 50 divákov správa 6. máj 2017 400 divákov správa 500 divákov správa
DružstvoSkóre1. 4400 +127420postup do play-off o Conference 1 2017/182. 4301 +1193153. 4202 −11194. 4103 −52155. 4002 −18300zostup do Development 2017/18
Juh 8. október 2016 700 divákov správa 29. október 2016 500 divákov správa 8. apríl 2017 1 000 divákov správa 22. apríl 2017 800 divákov správa 300 divákov správa 29. apríl 2017 ? divákov správa
DružstvoSkóre1. 4301 +36113postup do play-off o Conference 1 2017/182. 4301 +280123. 4202 +662104. 4202 −3019 sa zo súťaže odhlásilo a zápasy s ním boli zrušené.
Development Podgorica 14. máj 2017 ? divákov správa 17. máj 2017 ? divákov správa 20. máj 2017 ? divákov správa
DružstvoSkóre1. 2101 +1015postup do Conference 2 2017/182. 2101 +11153. 2101 −2104
Play-off O postup/zotrvanie v Championship 20. máj 2017 ? divákov správa
O postup do Trophy 20. máj 2017 ? divákov správa
O postup do Conference 1 20. máj 2017 ? divákov správa
Referencie
Externé odkazy Oficiálna stránka Rugby Europe
Zdroje ME 2016/17 na stránke Rugby Europe Európska kvalifikácia na MS 2019 na stránke World Rugby ME 2016/17 na stránke the-sports.org/
Kategória:Ragby v 2016 Kategória:Ragby v 2017 Kategória:Majstrovstvá Európy v ragby mužov