Puchar Ameryki Południowej w narciarstwie dowolnym 2019 rozpoczął się 3 sierpnia 2019 r. w chilijskim ośrodku narciarskim La Parva. Zmagania zakończyły się 24 września 2019 r. w argentyńskim kurorcie Chapelco.

Puchar Ameryki Południowej został rozegrany w 2 krajach i 4 miastach.

Konkurencje SX = skicross BA = big air SS = slopestyle

Kalendarz i wyniki SAC Mężczyźni LpDataMiejscowośćKonkurencja1. miejsce2. miejsce3. miejsce1.3 sierpnia 2019 La ParvaSS Benjamin Garces Francisco Salas Luke Price2.4 sierpnia 2019SS Luke Price Mateo Bonacalza Benjamin Garces3.7 września 2019 Cerro CatedralBA Nahuel Medrano Joaquin Cremer Juan Cruz Bavastro4.8 września 2019BA Nahuel Medrano Mateo Bonacalza Pedro Esteban5.16 września 2019 PucónSX Joaquin Valdes Felipe Arancibia Santiago Furniss6.17 września 2019SX Joaquin Valdes Wolfgang Virostek Santiago Furniss7.24 września 2019 ChapelcoSS Mateo Bonacalza Javier Spiegel Juan Cruz Bavastro

Kobiety LpDataMiejscowośćKonkurencja1. miejsce2. miejsce3. miejsce1.3 sierpnia 2019 La ParvaSScolspan="3" 2.4 sierpnia 2019SScolspan="3" 3.7 września 2019 Cerro CatedralBAcolspan="3" 4.8 września 2019BAcolspan="3" 5.16 września 2019 PucónSX Antoinette Tansley Saga Goni Josefina Valdes6.17 września 2019SX Antoinette Tansley Josefina Valdes Saga Goni7.24 września 2019 ChapelcoSS Paloma Leyton Azul Mia Beveraggi Ibarra Renata Lagrenade

Klasyfikacje Mężczyźni + GENERALNA Lp. Zawodnik Punkty1. Mateo Bonacalza 46,002. Nahuel Medrano 40,002. Joaquin Valdes 40,004. Benjamin Garces 32,004. Luke Price 32,006. Javier Spiegel 29,807. Francisco Salas 26,008. Juan Cruz Bavastro 25,809. Joaquin Cremer 25,0010. Felipe Arancibia 25,00+ SKICROSS Lp. Zawodnik Punkty1. Joaquin Valdes 200,002. Felipe Arancibia 125,003. Santiago Furniss 120,004. Wolfgang Virostek 116,005. Pascal David 90,006. Francisco Yanez 86,007. Andres B. Middletton 77,008. Cristobal Gaete 72,00+ SLOPESTYLE Lp. Zawodnik Punkty1. Mateo Bonacalza 230,002. Benjamin Garces 160,002. Luke Price 160,004. Javier Spiegel 149,005. Francisco Salas 130,006. Juan Cruz Bavastro 129,007. Cristobal Colombo 105,008. Jan Vermeij 86,009. Karl Haller 85,0010. Joaquin Cremer 85,00+ BIG AIR Lp. Zawodnik Punkty1. Nahuel Medrano 200,002. Joaquin Cremer 125,003. Pedro Esteban 110,004. Mateo Bonacalza 104,005. Juan Cruz Bavastro 84,006. Jan Vermeij 82,007. Javier Spiegel 81,008. Pedro de la Canal 72,009. Federico Wenceslao Rimmele 66,0010. Cristobal Colombo 65,00

Kobiety + GENERALNA Lp. Zawodniczka Punkty1. Antoinette Tansley 40,002. Saga Goni 28,002. Josefina Valdes 28,004. Paloma Leyton 20,005. Francisca Santiagos 20,006. Carlota Ruano 18,007. Azul Mia Beveraggi Ibarra 16,008. Renata Lagrenade 12,00+ SKICROSS Lp. Zawodniczka Punkty1. Antoinette Tansley 200,002. Saga Goni 140,002. Josefina Valdes 140,004. Francisca Santiagos 100,005. Carlota Ruano 90,00+ SLOPESTYLE Lp. Zawodniczka Punkty1. Paloma Leyton 100,002. Azul Mia Beveraggi Ibarra 80,003. Renata Lagrenade 60,00

Bibliografia

Kategoria:2019 w sportach zimowych Kategoria:2019 w Argentynie Kategoria:2019 w Chile Kategoria:Narciarstwo w Argentynie Kategoria:Narciarstwo w Chile Kategoria:Puchar Ameryki Południowej w narciarstwie dowolnym